Jasnocit, jasnomyšlení, jasnoslyšení, jasnovidění

     V nebi je mnoho bytostí, jež nám chtějí pomáhat a nemusí to být jen naši strážní andělé. Někteří z nich jsou obyčejní lidé, kteří zemřeli a teď touží radit a pomáhat živým. Mnozí z těchto lidí jsou nesmírně talentovaní a fundovaní a právě oni organizují takzvaný „program duchovního učení".

     Na Zemi bývá rádcem ten, kdo vyniká ve vámi zvoleném oboru a může vám proto ukázat určité triky, jak co chodí, udílet rady, vést vás a zasvěcovat. Program duchovního učení je podobný; i zde je vám přidělen odborník, který vás provede procesem spojeným s vaším zvoleným povoláním nebo vašimi zálibami.

     Můžete spolupracovat s jakoukoli známou nebo neznámou, ale přece skvělou osobou z duchovního světa. Většina z nich je šťastná, může-li předat své znalosti dál. Pomoc ostatním jim dává pocit, že dělají něco smysluplného, tak jako vás těší práce prospěšná jiným lidem. Za jejich služby jim nemusíte nic platit a můžete se s nimi setkávat i u vás doma - klidně v pyžamu!

      Odpovědi k vám přijdou v podobě myšlenek, slov, pocitů nebo představ. Dobrým řešením je otázky i odpovědi zapisovat jako při interview.

     Ať už jste přesvědčeni, že tyto vzkazy od duchovních učitelů jsou doslovné nebo jenom metaforické, zjistíte, že psaní otázek a odpovědí získaných skrze myšlenky slova, pocity nebo představy vám otevírá přístup k novým nápadům a kreativitě.

 

JASNOCIT

- když přijímáte nebeská poselství v podobě pocitů.

     Emocionální nebo fyzický "pocit" je způsob  jímž se se svými anděly setkává většina lidí. Pokud si nejste jisti, zda skutečně prožíváte andělskou návštěvu nebo poselství, pak se zaměřte na následující znaky:

 

Skutečné setkání s anděly zahrnují pocity:

 

Představy nebo falešné vedení produkují pocity:

Tepla a něhy, jako v láskyplném objetí

Chladu a nepohody

Vzbuzující ve vás bezpečí, i když jde o nějaké varování

Vzbuzující ve vás strach a paniku

Často doprovázené lehkou vůní květin nebo vůní typickou pro vašeho zemřelého bližního

Prožitek není spojen s žádnou vůni, nebo cítíte nějaký neznámý a nepříjemný zápach

Možná ucítíte, jak se gauč nebo postel prohnula, jakoby se vedle vás někdo posadil

Možná ucítíte, jak se vás jakási bytost důvěrně dotýká

Můžete pocítit změny tlaku nebo teploty

Může se vám zdát, že se v pokoji výrazně ochladilo

Máte pocit, že vás někdo hladí po hlavě, po vlasech, nebo po ramenou

Máte pocit, že jste úplně sami

Potom se můžete cítit ospalí nebo naopak hyperaktivní

Rychle se vrátíte do původního stavu

Instinkt vám napovídá, že to, co se děje, „je skutečné"

Instinkt vám napovídá, že prožitek nebyl skutečný

Opakující se a vytrvalé vnitřní nutkání učinit určitou životní změnu nebo podniknout nějaký krok

Vnitřní nutkání změnit svůj život, které vám ale podsouvá stále nová témata a nápady, a vychází tudíž ze zoufalství, nikoli z Božího vedení

Pocit, že je vám nablízku známá osoba, například nějaký váš zemřelý bližní

Nic povědomého se vám nevybavuje

Je to přirozené, jakoby k vám zážitek přicházel zcela svobodně

Je to nucené, jako byste zážitek či rady přivolávali

 

Několik kroků ke zvýšení jasnocítění

     Pokud nejste přirozeně orientováni na pocity, můžete k aktivování tohoto významného způsobu božské komunikace použít následujících metody. Jakmile začneme citlivěji vnímat své emoce a fyzické pocity, život se stane bohatším, vztahy se prohloubí, pocítíme větší pochopení a božskou lásku, mnohem lépe chápeme ostatní, budeme vyrovnanější a ochotnější uvědomovat si a následovat vlastní intuici.   

- Spěte v blízkosti křišťálu. Zašpičatělý křišťál (váleček se špičkou na jednom konci) položte jeden nebo více těchto krystalů na váš noční stolek nebo pod postel. Pokud jsou na nočním stolku, otočte je špičkou k místu, kde při spaní spočívá vaše hlava. Jsou-li krystaly pod postelí, pak je postavte, aby špičky mířily k vašemu srdci nebo k hlavě. S tím, jak poroste vaše vnímavost, budete zřejmě muset obrátit špičky krystalků směrem od sebe. Možná bude dokonce nutné oddálit je od postele. Vysoce citliví lidé občas trpí nespavostí, pokud jsou krystaly příliš blízko místa jejich spánku.

Noste náhrdelník z růženínů. Růženín dokáže otevřít srdeční čakru. Tento růžový kámen je se srdeční čakrou sladěn.

 

Jak se chránit

    Jasnocítící lidé si často stěžují, že jsou příliš citliví. „Vstřebávám toxickou energii problémů druhých lidí", a „jsem úplně zahlcená, protože cítím emoce všech ostatních," jsou dvě hlavní stížnosti vysoce citlivých lidí.

     Masáže, léčba energií nebo léčitelství, zdravotnictví a poradenství - to je jen pár příkladů typického zaměstnání lidí, kteří chápou svět skrze své pocity. A i když tito lidé ve svých profesích vynikají, musejí zároveň odhadnout, jak se vyhnout tomu, aby vstřebávali zbytky negativních emocí svých klientů.

 

Dva způsoby, jak si s tímto problémem poradit:

1. předběžná opatření- zahrnují zaštítění se před toxickými energiemi ostatních lidí.

- Hudba: Funguje jako duchovní štít, obklopující nás ochrannou energií. V náročných situacích je proto vhodné mít neustále puštěnou hudbu. Je zároveň i očistnou procedurou. Archanděl Sandalfon je andělem hudby a spolu s archandělem Michaelem odstraňuje s její pomocí následky strachu.

- Růžové světlo: „Obklopte se válcem růžového světla,"  Představte si  sebe sama obklopené vysokým válcem růžového světla, jako byste byli uvnitř pouzdra na rtěnku, které sahá nad vaši hlavu a končí kousek pod nohama.

2. očistné procedury-  zbavují toxických energií, jež absorbujete, včetně energií vyvěrajících z vašich vlastních obav.

     Občas se cítíme unavení, podráždění nebo deprimovaní, aniž bychom tušili proč. Na vině je často kontakt s lidmi, kteří jsou negativně naladěni. Pokud je náplní vaší práce pomoc ostatním, jste vysoce ohroženi toxickými emocemi a je proto životně důležité pravidelně se od těchto energií očišťovat.

- Rostliny: Nejsnazší způsob, jak se zbavit duševního odpadu, využívá pomoci Matky přírody. Rostliny dokáží přeměnit nižší energie a jsou-li poblíž postele zatímco spíte, dokáže květina  udělat zázraky! Absorbuje těžkou energii, kterou jste během dne vstřebali, a pošle ji do éteru. Nebojte se, rostlině nijak neuškodí.

     Pracujete-li nějakým způsobem s lidmi, zvláště pak jste-li maséři nebo poradci (tedy lidé, kteří jsou vystaveni negativitě uvolňované jejich klienty), mějte rostliny poblíž místa, kde práci vykonáváte. Díky tomuto jednoduchému kroku se budete na konci pracovního dne cítit mnohem odpočatější! Andělé říkají, že nejlépe se osvědčují velkolisté rostliny, protože široké listy vstřebávají větší energetická pole.

Přetínání éterických vláken:  Kdykoli si k vám někdo na základě svého strachu vytvoří závislost (třeba z obavy, že jej opustíte nebo z přesvědčení, že jste zdrojem jeho energie či štěstí), vzniká mezi vámi vlákno.  Tato vlákna vypadají jako chirurgické trubičky a závislý člověk z vás skrze toto éterické vlákno vysává energii. Nemusíte vlákno vidět, ale cítíte jeho účinky: jste unavení nebo smutní, aniž byste tušili, proč.

     Kdykoli jste tedy někomu pomohli; nebo kdykoli se cítíte odevzdaní, smutní nebo unavení, je dobré „přetnout vaše vlákna". Tím onu osobu rozhodně neodmítáte, neopouštíte ani se s ní nerozcházíte. Pouze přetínáte nefunkční, ustrašenou, na závislosti založenou část vztahu. Láskyplná část zůstává nedotčena.

     Abyste přeťali svá vlastní vlákna, v duchu nebo nahlas vyslovte: „Archanděli Michaeli, volám tě na pomoc. Prosím, přetni vlákna strachu, jež vysávají mou energii a vitalitu. Děkuji ti."  Možná pocítíte změny tlaku nebo jiná zřetelná znamení toho, že jste zbavováni svých vláken.

     Lidé na druhém konci vlákna na vás ve chvíli přetínání pomyslí, aniž by věděli, proč. Pamatujte si, že nejste jejich zdrojem energie nebo štěstí - je jím Bůh. Vlákno se obnoví pokaždé, když si k vám nějaká osoba vytvoří na strachu založené pouto. Přetínejte proto svá vlákna, kdykoli je třeba.

-Vysávání: Když máme o někoho strach, viníme se z neštěstí jiného člověka nebo když masírujeme někoho, kdo se trápí emocionální bolestí, můžeme ve snaze pomoci omylem převzít tuto negativní duševní energii- často na svůj vlastní úkor. Abyste mohli být s pomocí andělů očištěni, řekněte v duchu: „Archanděli Michaeli, volám tě nyní, abys ze mě odsál následky strachu." Poté v duchu uvidíte nebo ucítíte velkého anděla. Je to Archanděl Michael. Budou jej doprovázet menší andělé známí jako Skupina milosti.

     Všimněte si, že Michael drží vysávači hadici. Dávejte pozor, jak hadici prostrkuje skrze vrchní část vaší hlavy (nazývané korunní čakra). Musíte se rozhodnout, zda chcete rychlost vysávání nastavit na extra vysokou, vysokou, střední nebo nízkou. Také mu ukazujte, kam má hadici během očišťovacího procesu směrovat. Navádějte v duchu vysávači hadici svou hlavou, svým tělem a nechte jí objet také všechny orgány. Vysajte každičký kousek těla až po konečky prstů u rukou a u nohou.  Technika vysávání je jednou z nejúčinnějších metod. Většina lidí pociťuje po vysátí odpadu okamžité zmírnění deprese a přestává se zlobit.

 

JASNOMYŠLENÍ

- když přijímáte nebeská poselství v podobě myšlenek

     Když narazíte na nějakou znalost, jíž jste si jisti a přitom nevíte, jak jste ji získali, jedná se o jasnomyšlení nebo také „čisté vědění". Možná se vám někdy stalo toto: Hádáte se s nějakým člověkem kvůli záležitosti, o níž téměř nic nevíte, ale cosi hluboko uvnitř vám napovídá a vy se toho držíte, aniž byste měli jediný důkaz dokazující pravdivost tohoto tvrzení. Váš protějšek se ptá: „Ale jak to víš?" a vám nezbývá nežli odpovědět: „Prostě to vím."

 

Skutečné setkání s anděly zahrnuje myšlenky:

Představy nebo falešné vedení produkují myšlenky:

Návazné a opakující se

Náhodné a stále se měnící

Jejichž hlavním tématem je šance pomoci vyřešit nějaký problém nebo pomáhat ostatním

Jejichž hlavním tématem je šance zbohatnout a proslavit se

Pozitivní a povzbuzující

Pesimistické a urážlivé

Přesně vás instruují, jaký krok máte právě teď podniknout, a jakmile jej dokončíte, poradí vám, co dělat dál

Ponoukají vás k přemýšlení o nejhorších možných koncích

Vzrušující nápady, které vás posilují

Depresivní nebo ustrašené myšlenky

Nápad přijde zničehonic, je odpovědí na vaše modlitby

Nápad přichází pomalu, je odpovědí na vaše obavy

Nápad od vás vyžaduje činy a práci

Nápad je návodem na rychlé zbohatnutí

Nápad působí skutečně a dává smysl

Nápad působí povrchně a neuváženě

Nápad odpovídá vašim přirozeným zájmům, vášním nebo talentům

Nápad nesouvisí s ničím, co jste kdy dělali nebo o co jste se kdy zajímali

Víte, že některý váš zemřelý bližní je nablízku, i když jej nevidíte

Nápad je motivovaný spíše touhou uniknout ze současné situace než přáním pomáhat ostatním

 

Několik způsobů, jakými jste už možná někdy skrze své myšlenky navázali božskou komunikaci:

- Potkali jste nějakého člověka a najednou jste o něm věděli určité detaily, aniž byste ho dříve znali nebo o něm slyšeli.

- Věděli jste o něčem, co se vztahuje k jakési probíhající události, aniž byste o tom cokoli četli nebo slyšeli.

-  Měli jste neblahé tušení, že něco dopadne špatně... a vaše tušení se vyplnilo.

- Pronásledovala vás myšlenka na nějaký obchod, námět na knihu nebo třeba vynález. Pustili jste se do práce a váš projekt vyšel nad očekávání dobře. Nebo jste myšlenku ignorovali a později zjistili, že s ní přišel někdo jiný a vydělal jmění.

- Ztratili jste šekovou knížku, peněženku nebo klíče a když jste se zeptali andělů, kde by mohl ztracený předmět být, dostavilo se náhlé tušení, které vás k němu dovedlo.

     Skutečné Božské jasnomyšlení je opakované a pozitivní. Přivádí vás na myšlenky, jak zlepšit život váš i druhých. Jeho podstatou je služba a jestliže vám nějaká myšlenka přinese i bohatství a slávu, jde jenom o vedlejší efekt, nikoli o hlavní smysl.

     Dalo by se říci, že skutečné jasnomyšlení vám pomůže vymyslet nějaký „šlágr", nebo udělat něco, co ostatním skutečně prospěje a co je přiměje vyhledávat vás v roli zákazníků, klientů, sponzorů, posluchačů vašich přednášek, vydavatelů a podobně. Tato síla pochází od Stvořitele, který zná vaše skutečná nadání, vášně a zájmy a který také ví, jak tyto vaše vlastnosti využít ve prospěch potřebným. V biblických dobách se penězům říkalo „talenty" avy máte talenty, jež můžete směnit za peníze.

      Skutečné jasnomyšlení vám nikdy nezamává nějakým snem před nosem, jen aby pak škodolibě sledovalo, jak si lámete hlavu s jeho realizací. Ne! Poskytne vám veškeré instrukce krok za krokem. Musíte mít ale na paměti, že Bůh vás učí vždy jen jeden konkrétní krok. Tuto informaci dostanete ve formě neodbytných myšlenek (nebo pocitů, vizí či slov, podle toho, jaká je vaše duchovní orientace), jež vás nutí něco udělat. Ono „něco" obvykle vypadá poměrně nedůležitě: např. zavolat tomuto člověku, napsat nějaký dopis, jít na určitou schůzi, přečíst nějakou knihu. Pokud následujete tyto instrukce a dokončíte krok A, pak jsou vám stejně neodbytným způsobem sděleny instrukce pro krok B. Krok za krokem vás Bůh dovede k uskutečnění vašeho zamýšleného cíle.

     Volba je v každém okamžiku jen na vás, takže se kdykoli můžete rozhodnout rady ignorovat. Většina lidí má ovšem v případě, že některý z kroků nedokončí, pocit, že se zasekli, jako by se jejich kola protáčela v bahně. Lidem, kteří se cítí zablokovaní, pokládám zpravidla tuto otázku: „Jakou božskou radu, která vás opakovaně pronásledovala, jste ignorovali?" Většinou společně zjistíme, že ona rada (jíž se vyhýbali ze strachu změnit svůj život) je klíčem, který hledali.

     Andělé vám formou nápadů a vnuknutí odpovídají na vaše modlitby. Božské vedení k vám proudí ve chvílích, kdy je vaše mysl otevřená, například během spánku, meditace, cvičení, dokonce i při sledování televize nebo v kině (kdy se vaše mysl vymyká z kontroly).

     Pokud jste v minulosti při následování svých předtuch zakusili nějaké nepříjemnosti, je pochopitelné, že vás nyní spoutává bázeň. Snad jste se zařekli, že budete raději hrát na jistotu a vyhýbat se velkým životním změnám. To je v pořádku, pokud jste se svou současnou situací spokojeni! Jestli ale existuje nějaká část vašeho života, která se ocitla v nerovnováze, pak by pro vás (stejně jako pro Boha a anděly) mělo být přirozené usilovat o její nápravu. Tomu se říká nabýt „homeostáze", což je instinkivní nutkání dosáhnout rovnováhy společné všem živým tvorům.

     Jelikož jasnomyšlení může přicházet velmi nenápadně, v podobě myšlenek či nápadů, může se snadno stát, že tuto jemnou metodu nebeské komunikace nepostřehnete. Stává se, že své božsky inspirované myšlenky a nápady pominete aniž byste rozpoznali, že jsou odpovědí na vaše modlitby. Jindy je zase považujete za hlouposti nebo pouhé snění.

     Je tedy důležité skutečně vnímat své myšlenky a nápady. Božské vedení přichází jak v podobě opakujících se myšlenek, tak i jako náhlá vnuknutí. Když vás napadne nějaká myšlenka, nezpochybňujte její platnost.

     Čerstvý vzduch, stromy a rostliny pomáhají zbystřit smysly. Jsme pak ke své božské inspiraci mnohem otevřenější a vnímavější. Klid přírody usnadňuje vyslechnout vlastní myšlenky a zaznamenat užitečné nápady.  Čas strávený v přírodě nás taktéž může inspirovat i k úplnému osvobození od současné práce a započetí nové kariéry, která bude lépe odpovídat touhám našeho srdce.

 

Jak rozeznat pravé jasnomyšlení

     Někteří lidé se bojí poslouchat svojí intuici, protože se o to v minulosti pokusili a spálili si prsty. Snad jste už někdy přišli na nějaký skvělý nápad, ale když jste jej chtěli uskutečnit, byl z toho průšvih. Proto se ted zdráháte důvěřovat vlastním nápadům.

Obvykle se v těchto situacích setkáváme se dvěma modely:

1. Vaše původní idea byla inspirovaná od Boha, ale strach vás svedl z nastoupené cesty. Když se nápad objevil, byl založen na Božském vedení, které vždy vyvěrá z lásky. Někdy v průběhu jeho realizace jste ale dostali strach. Tento strach zablokoval vaši schopnost přijímat další rady a tvůrčí nápady, svedl vás z nastoupené cesty a odstartoval chování a rozhodování poplatné egu. Jakmile se spřáhneme se svým egem, nevyhnutelně se dostaví nepříjemnosti a chyby.

2. Místo přijetí božského vedení vnucujeme procesům svou vůli nebo nasloucháme cizím názorům a ignorujeme přitom svého vnitřního učitele. Někdy slyšíme jen to, co slyšet chceme, a tak se rozhodneme, že „to je ten pravý", i když naše intuice (a nejlepší přátelé) křičí, že se k nám vůbec nehodí. Nebo si usmyslíme, že Bůh chce, abychom skoncovali se svou prací a přestěhovali se přestože uvnitř nás cosi nabádá pokračovat ve vzestupu na současném místě. V některých případech zradíme svou intuici a uděláme něco, co odporuje našemu přesvědčení jenom proto, že nám to nějaká charismatická osoba vemluví.

 

Jak rozeznat skutečné a falešné vedení

Pokud jde o myšlenky, nápady a zjevení, všímějte si těchto znaků:

- DŮSLEDNOST: Skutečné vedení je opakované a příslušný nápad na vás bude dotírat bez ustání. I když může přibývat detailů a způsobů využití, základní myšlenka zůstává stejná. Nepravé vedení neustále mění svou podobu i smysl.

- MOTIVACE: Skutečné vedení je motivované touhou po vylepšení stávající situace. Hlavní motivace falešného vedení spočívá v nabytí bohatství a slávy. Ačkoli i skutečné vedení může přinést tyto výsledky, jde pouze o vedlejší efekt, nikoli o hlavní záměr.

- TÓN: Skutečné vedení je povznášející, motivující a povzbuzující. Žene vás vpřed se slovy: „Dokážeš to!" Falešné vedení je přesným opakem, neboť cupuje vaše sebevědomí na kousky.

- PŮVOD: Skutečné vedení přichází jako blesk z čistého nebe a je okamžitou odpovědí na vaše modlitby a meditace. Falešné vedení naopak přichází váhavě, jako odpověď na vaše obavy. Když dostanete nějaký nápad, zastavte se a prozkoumejte tok myšlenek, který jej přinesl. Pokud jste si dělali nějaké starosti, mohlo vaše ego vyspekulovat způsob, jak se vás zmocnit. V případě klidné meditace však mělo vaše vyšší já prostor, aby se mohlo skutečně spojit s božským kolektivním nevědomím a pravděpodobně vám teď nabízí brilantní nápad.

- BLÍZKOST: Nápad vzniklý skutečným božským vedením obvykle odpovídá vašim přirozeným sklonům, nadání, vášním a zájmům. Falešné vedení v sobě většinou nese druhotné rady, jež vás nabádají k aktivitám, které vám nic neříkají.

     Sledováním těchto znaků můžete zvýšit svou důvěru v nápady, jimiž se necháváte vést. Budete vědět, že kráčíte po správné cestě a využijete všechny své vznešené záměry k dosažení úspěchu. Zdravé sebevědomí odpovídá jasným, laserově přesným myšlenkám, jež vedou k bleskovému zhmotňování.

    

JASNOSLYŠENÍ

- když přijímáte nebeská poselství v podobě zvuku

     Rčení, že schopnost slyšet hlasy je znakem bláznovství, patří do škatulky otřepaných vtipů. Mnozí svatí, mudrci a skvělí vynálezci naopak naslouchali radám přicházejícím ve formě odhmotněného hlasu.

     Badatel D. J. West definoval rozdíl mezi halucinací a skutečným jasnoslyšným zážitkem: „Patologické halucinace se většinou objevují v určité ustálené formě, dostavují se opakovaně a pouze v době nemoci. Bývají doprovázeny dalšími symptomy, zejména poruchami vědomí a ztrátou orientace.

Spontánní jasnoslyšný (nyní často nazývaný paranormální) zážitek je spíše ojedinělou událostí, která nesouvisí s žádnou chorobou ani poruchami a rozhodně nebývá doprovázena ztrátou kontaktu s realitou."

     Nebesa k nám mohou promlouvat prostřednictvím hlasitého, odhmotněného hlasu, který přichází zvenčí; tichého vnitřního hlasu rezonujícího v naší hlavě; konverzace, kterou „náhodou" zaslechneme nebo hudby, kterou slyšíme v naší mysli nebo opakovaně z rádia.

 

Skutečné setkání s anděly zahrnuje:

Představy nebo falešné vedení produkuje:

Věty, které obvykle začínají slovem ty, vynebo my

Věty, které obvykle začínají slovem 

Pocit, že k vám hovoří někdo jiný, i když jeho hlas zní jako váš vlastní

Pocit, že hovoříte sami k sobě

Snadno pochopitelná poselství vztahující se k vašim bezprostředním obavám a otázkám

Nejasná, tajemná nebo zmatená poselství

Hlas, který mluví k věci a na rovinu

Hlas, který mluví rozvláčně a nezřetelně

Hlas, který zní láskyplně a pozitivně i ve chvíli, kdy vás varuje před nějakým nebezpečím

Hlas, který je výsměšný, alarmující nebo krutý

Hlas vyzývající vás k okamžité akci, například k tomu, abyste promítli do svých myšlenek a názorů více lásky

Hlas, který spekuluje a pomlouvá ostatní

Hlas volající vaše jméno, který slýcháte při probuzení

Hrubá slova

Slýcháte melodii odhmotněné, nádherné „nebeské" hudby

Slýcháte hlasité, nepříjemné zvuky nebo disharmonicky znějící hudbu

Poselství nabádající k sebezdokonalování nebo k pomoci ostatním

Poselství vyzývající k ubližování sobě nebo druhým

 

Jak většinou slyšíme hlas nebes

     To, že jste během svého života zaslechli hlasy svých andělů nebo jiných duchovních bytostí je velmi pravděpodobné. Pamatujete se na některou z následujících situací?

- Při probuzení zaslechnete odhmotněný hlas, volající vaše jméno.

- Zničehonic zaslechnete překrásnou, nebesky znějící melodii.

- Opakovaně slyšíte určitou píseň, ať už vám zní v hlavě nebo ji zaslechnete v

rádiu.

- Slyšíte hlasitý pronikavě zvonivý zvuk v jednom uchu.

- Zaslechnete konverzaci, v níž cizí člověk říká přesně to, co potřebujete slyšet.

- Náhodou" zapnete televizi nebo rádio v okamžiku, kdy se tam odehrává

důležitá diskuse.

- Slyšíte hlas zemřelého člověka, kterého jste milovali- ať už ve vaší mysli, ve snu

nebo odněkud zvenčí.

- Zaslechnete odhmotněný hlas žijícího člověka, kterého milujete. Později vyjde

najevo, že právě v tu chvíli potřeboval vaší pomoc.

- Slyšíte telefon nebo zvonek u dveří. Nikdo tam není, ale vy cítíte, že se váš

zemřelý bližní snaží získat vaši pozornost.

- Odhmotněný hlas vás varuje nebo vám přináší důle­žitý vzkaz, který obohatí

váš život.

- Hledáte ztracený předmět a modlíte se za jeho nalezení; vzápětí uslyšíte hlas,

který vám říká, kde se předmět nachází.

 

Odpovědi přicházejí jako odezva na otázky

     Bůh a andělé nám odpovídají na naše dotazy. Můžeme tedy jednoduše nastartovat konverzaci tím, že jim položíme nějakou otázku. Existuje nějaká otázka nebo oblast vašeho života, se kterou potřebujete  poradit? Udělejte to hned - v duchu se na to zeptejte Boha a andělů. Soustřeďte se na přání položit svůj dotaz nebi a věřte, že obdržíte odpověď. I když ji neuslyšíte hned, buďte si jisti, že vás nebesa určitě slyší!

     Odpověď na svou otázku byste měli uslyšet zhruba do jednoho dne. Někdy k vám přijde v podobě písně. Je možné, že zaznamenáte melodii, opakovaně znějící v rádiu nebo ve vaší hlavě. Odpověď na váš dotaz se může skrývat i v textu písně. Jestliže vám písnička někoho připomíná, může to znamenat, že na vás tato osoba (ať už živá, nebo mrtvá) právě myslí.

     Jestliže po ránu slýcháme svůj vlastní hlas, znamená to většinou, že nás andělé nebo průvodci chtějí pozdravit. Je pro ně nejjednodušší doručit nám svá poselství v okamžiku, kdy se probouzíme, protože naše jasná mysl je otevřenější duchovní komunikaci. V polobdělém stavu si také jeho obsah zapamatujeme snáze, než ve spánku. Pokud andělé nebo průvodci chtějí ke svému pozdravu přidat ještě další vzkaz, učiní to.

     Pokud položíte Nebesům otázku a neobdržíte odpověď, může to znamenat, že jste ji přeslechli, anebo nechcete slyšet poselství, který vám nebesa posílají, protože jste kdysi neocenili nabízenou pomoc a uzavřeli se jí. Ptejte se tak dlouho, dokud neuslyšíte odpověď. Požádejte anděly, aby vám pomohli naslouchat a nakonec skutečně uslyšíte.

 

Jak poznat kdo k nám promlouvá?

     Pokud chcete přesně vědět, kdo k vám promlouvá, jednoduše požádejte dotyčného, aby se identifikoval. Pokud odpovědi nevěříte nebo nedůvěřujete, požádejte duchovní bytost, aby svou identitu dokázala. Jak zjistíte, tato bytost pak řekne nebo udělá něco, co ve vás  vyvolá nádherné emoce; nebo něco, co může říct nebo udělat jen tato konkrétní  bytost. Tady je několik vodítek:

- Boží hlas zní velmi hlasitě, je mužský, promlouvá přímo k věci, je přátelský,

neformální, vtipný a hovoří moderním jazykem.

- Archandělé hovoří velmi hlasitě, mužským hlasem, k věci, formálně a přímo.

Často mluví o božské lásce; o nutnosti naplňovat naše poslání; o překonání po

chybností a strachu z následování naší mise.

- Andělé někdy promlouvají téměř shakespearovský, velmi archaickou a formální

řečí.

- Naši zemřelí milovaní zní tak, jak zněli za svého života, i když nám jejich hlas

může připadat silnější a mladší. Používají stejný slovník a styl řeči jako za svého

fyzického života.

- Naše vyšší já zní přesně jako náš vlastní hlas.

- Ego zní hrubě, zastrašuje, je paranoidní, deprimující a egocentricky začíná věty

slovem já.

 

Zvonění v uchu

    Většina služebníků světla slýchá vysoký zvonivý tón v uchu. Je to pronikavý zvuk, který může být bolestivý a rušivý. Když ucho prohlédne lékař, většinou vyloučí podráždění sluchového nervu. Zvonění je totiž nefyzického původu.

     Zvonění představuje přenos informací zakódovaných v elektrických impulsech. Nebesa nám na této vlnové délce posílají, rady, podporu a informace. Zvuk připomíná počítačový modem, který se připojuje k internetu.

     Nemějte prosím strach, že zvonění pochází z nějakého nižšího nebo temného zdroje. Zvonění naopak ukazuje, že energetická frekvence zakódované informace přichází z vysokého zdroje božské lásky. Nižší síly nejsou schopny pracovat s tak vysokou frekvencí.

 

Jak zlepšit schopnost jasnoslyšení

     Jste-li přirozeně orientováni na sluch, už teď slýcháte hlas Boha a svých andělů. Ale jestliže to není váš hlavní způsob božské komunikace, může pro vás být obtížné slyšet hlas nebes.

    Čištění ušních čaker: Každý z jasnosmyslů je řízen energetickým centrem určité čakry. Jasnocítění odpovídá srdeční čakře; jasnomyšlení je spojeno s korunní čakrou; jasnoslyšení se dvěma ušními čakrami

     Ušní čakry se nacházejí uvnitř hlavy, nad obočím. Vyzařují fialovo-červenou barvu. Představte si dva fialovo-červené disky, které se vám ve směru hodinových ručiček rychle točí nad obočím. Představte si, že vidíte nebo cítíte paprsky bílého očistného světla, které zevnitř osvětluje ušní čakry. Všimněte si, jak se ušní čakry pročišťují a zvětšují. Opakujte tuto metodu denně nebo kdykoliv ucítíte, že je váš duchovní sluch zablokovaný.

    Uvolnění psychického odpadu: Pokud jste byli ostatními slovně napadáni nebo jste shazovali sami sebe, pak jsou vaše ušní čakry pravděpodobně zahlceny toxiny z negativních slov, namířených proti vám. Požádejte v duchu své anděly, aby vás obklopili uklidňující energií.

•    Znovuotevření rozladěných frekvencí: Ignorovali jste jako malí hlas své matky, otce, učitele nebo někoho jiného - včetně vás samotných? Je možné, že vaše dětská schopnost vypnout a nevnímat neustálé sekýrování nebo jedovaté poznámky byla vaším jediným dostupným obranným mechanismem. Problém je vtom, že jste se možná uzavřeli všem ostatním hlasům v daném frekvenčním rozsahu. Takže pro vás může být obtížné slyšet například hlas nebes, má-li stejnou výšku nebo tón jako hlas vaší matky. Pokud jste se kdysi dávno rozhodli ignorovat svůj vlastní hlas, potom pro vás může být obtížné slyšet hlas vašeho vyššího já. Naštěstí můžete jednoduše změnit svůj přístup a znovu otevřít svůj fyzický i duchovní sluch všem frekvencím. Protože vaše pevné rozhodnutí vypnout zvuk způsobilo blok, jednoduše se nyní pevně rozhodněte slyšet kompletní škálu zvukových frekvencí.

   Ochrana vašich fyzických uší: Spolu se zvyšující se citlivostí ke zvukovým frekvencím andělů- zaznamenáte, že vám hlasité zvuky vadí víc než dříve.

    Požádejte své anděly: Někteří lidé mají tiché anděly a introvertní duchovní průvodce. Stejně jako při rozhovoru s živým člověkem se nebojte bytost, která k vám promlouvá, požádat: „Můžete prosím mluvit trochu hlasitěji?"  Božskou komunikaci vždy řídíte vy a chcete-li, aby nebesa ztišila zvuk nebo intenzitu vám určených sluchových vzkazů, stačí jen požádat.

 

JASNOVIDĚNÍ

- když přijímáte nebeská poselství v podobě obrazů

     Mnoho lidí se mylně domnívá, že jasnozřivost je schopnost vidět anděly jako jasné, neprůhledné bytosti, které působí stejně trojrozměrně jako živí lidé. Představují si, že se jim jejich vize zjeví před očima a nikoli jako duševní obraz v jejich mysli.

     Většina případů jasnozřivosti se ale podobá duševním obrazům, které vídáte v mysli při denním nebo nočním snění. To, že se vám představa objeví v mysli, nijak nesnižuje její opravdovost nebo platnost.

     S jasným záměrem a trochou praxe si většina lidí může vypěstovat schopnost vidět anděly s otevřenýma očima, mimo svou duchovní sféru. Jinými slovy: podíváte se na určitého člověka a jasně uvidíte anděla, vznášejícího se nad jeho rameny. Ti, kteří s jasnozřivostí teprve začínají, musí při „prohlížení" lidí většinou zavřít oči. Zrakem své mysli potom uvidí strážné anděly dotyčného člověka.

Někteří lidé vídají v prvních fázích své jasnozřivostí světla nebo barvy. Jiní zachycují prchavé záblesky andělských hlav nebo křídel. Další jedinci vídají anděly jako průsvitné a bezbarvé nebo jako opalizující bytosti, které vyzařují třpytivá světla. Jsou však i lidé, kteří vidí anděly jako trojrozměrné bytosti s jasně barevnými vlasy a šaty.

 

Skutečné setkání s anděly zahrnuje:

Představy nebo falešné vedení produkují:

Snové návštěvy, které působí více než skutečně; jsou plné intenzivních barev a emocí

Sny, které jsou obyčejné a nezapamatovatelné

Jiskry či záblesky světla nebo barevnou mlhu

Vize nejhorších možných konců bez jakýchkoli instrukcí, jak se jim vyhnout

Vize působící spontánně a přirozeně

Vize působící nucené, jako byste je přivolávali

Opakovaně vídáte pírko, minci, ptáčka, motýla, duhu, číselnou řadu atd., takže to nemůže být náhoda

Hledáte znamení, ale nacházíte pouze rozporuplnost, nebo se snažíte uzpůsobit svou vizi tomu, co chcete vidět

Vaše vize souvisí s pomocí ostatním - vidíte sami sebe ve službě světu

Vaše vize má původ v egu - vidíte sami sebe, jak vítězíte na úkor druhých

 

 Mezi další způsoby, jak vidět anděly, patří:

•  Sny. Dr. lan Stevenson z Univerzity of Virginia zaznamenal tisíce případů „snových návštěv", při kterých se lidé ve snu setkávají se svými zemřelými bližními nebo s anděly. Podle dr. Stevensona odlišuje sny od skutečných návštěv „stupeň živosti". Patří sem jasné barvy, silné emoce a pocit, že sen je více než skutečný. Po probuzení vás zážitek ze snové návštěvy provází déle než obyčejný sen. Některé detaily si možná budete pamatovat ještě dlouhé roky poté, co k návštěvě došlo.

• Andělská světla. Paprsky nebo záblesky světla naznačují, že andělé jsou poblíž. Když se andělé pohybují ve vašem zorném poli, vidíte jiskry energie podobně jako když pozorujete jiskry za autem. Je to způsobeno třením, které naznačuje, že váš duševní zrak je připraven vidět energetické vlny.

•  Barevné mlhy. Zelená, fialová nebo jinak zbarvená mlha je znamením toho, že se nacházíte v přítomnosti andělů.

•  Znamení. Najdete-li pírko, zastavené hodiny, věci, které změnily své místo, blikající světla nebo jiné zvláštnosti, andělé vám signalizují: „Haló, jsme tady!" Zemřelí bližní často upozorňují na svou přítomnost tím, že nám posílají ptáky, motýly, můry nebo určité květiny.

• Představy. Vidíte-li v duchu film, který vám poskytuje pravdivé informace o určité osobě nebo situaci nebo rady ohledně vašeho životního poslání a možných změn, je to znamení, že andělé jsou nablízku. Stejné je to i v případě, kdy letmo zahlédnete obraz čehosi symbolického.

 

 Léčení strachu z jasnovidnosti

     Pokud  cítíte, že vaše vnitřní obrazy nejsou tak velké, jasné nebo barevné, jak byste si přáli, pravděpodobně vás blokuje strach. Obavy jsou zcela normální a ve chvíli, kdy na to budete připraveni, se jich můžete snadno zbavit.

1. STRACH ZE ZTRÁTY KONTROLY

Obava: Obáváte se, že od chvíle, kdy začnete být jasnozřiví, vás budou všude pronásledovat vize andělů a zemřelých.

Skutečnost: Jasnovidění je jako televize, kterou můžete libovolně zapínat, vypínat i ovládat.

2. STRACH Z DĚSIVÝCH ZJEVENÍ

Obava: Nesnášíte strašidelné domy a filmy hemžící se příšerami a domů vám nesmí nic, co by jen vzdálené připomínalo démony nebo skřety.

Skutečnost: Svět duchů je nádherný. Dokonce ani pozemští duchové a myšlenkové vzorce strachu (tzv. padlí andělé) nejsou ani z poloviny tak strašní jako průměrné filmové ztvárnění posmrtného života. Většina zemřelých lidí vypadá nádherně, mladě a šťastně. Nevypadali byste snad také skvěle, kdybyste věděli, že už nikdy nemusíte zaplatit jedinou složenku?

3. STRACH Z PASTI

Obava: „Co když je to jen má představivost a všechno si vymýšlím?" Nebo, ještě hůř: „Co když se jedná o duchy z podsvětí, kteří se pouze vydávají za mé strážné anděly?"

Skutečnost: Podle výzkumů mívají nejvěrohodnější zážitky s duchy děti - nedělají si totiž starosti s tím, zda se jedná nebo nejedná jen o jejich fantazii.

     Někdy se mě lidé ptají: „Nebojíte se, že jste obětí démona, který se za vašeho anděla jen vydává?" Pravdou je, že existují energie a bytosti z podsvětí, které bych si domů na večeři raději nezvala, ale stejně tak je tomu i s mnoha živými lidmi. To ale ještě není důvod k tomu, abyste si zablokovali svou schopnost jasnovidět.

      Vnitřní světlo je nejlepším ukazatelem poctivosti, ať už se jedná o živého člověka nebo bytost ze světa duchů. Pomocí jasnocítění můžete vycítit povahu člověka, rozpoznat, zda je dotyčný člověk čestný nebo ne, a díky jasnovidění můžete doslova vidět světlo, planoucí uvnitř.

     Takzvané padlé bytosti ze světa duchů nemohou napodobit obrovské zářící světlo, které vyzařuje z břicha a šíří se směrem nahoru a ven. Tyto bytosti si sice mohou navléknout kostým archanděla Michaela, ale bude jim chybět jeho hlavní součást: jasná aura, která je důkazem života prožitého v božské lásce. Z tohoto hlediska nám jasnovidění pomáhá prohlédnout si naše přátele z fyzického i nefyzického světa a tím nás chrání před zlem.

4. STRACH ZE „ZLA" NEBO Z TRESTU ZA „CHYBU"

Obava: Snad se bojíte, že jasnozřivost pochází od ďábla a že Bůh vás za tento hřích potrestá.

Skutečnost: Tento strach je často založen na pasážích Starého zákona, které varují před čaroději, médii a hovory s mrtvými. V Novém zákonu ale čteme o tom, jak Ježíš a mnozí další hovoří s mrtvými a s anděly. Svatý Pavel ve svých Listech Korintským podotýká, že všichni umíme věštit a pokud tak činíme s láskou, měli bychom se snažit tyto duchovní dary využívat.

     A právě to je ten rozdíl, nemyslíte? Jasnozřivé schopnosti mohou být využívány buď egem nebo Duchem svatým. Jinými slovy, jasnozřivost můžeme použít buď s laskavými úmysly nebo ze strachu. Pokud tento talent využijete ve službě Bohu a k léčebným účelům, není se čeho bát. Zjistíte, že to, co si o vás myslí ostatní, vám může být úplně ukradené.

5. STRACH ZE ZESMĚŠNĚNÍ

Obava: Bojíte se, že vás budou mít za „cvoka", „podivína", „vševěda" nebo „citlivku", a že budete nuceni čelit kritice svých konzervativních příbuzných.

Skutečnost: Je pravděpodobné, že jste buď „služebníkem světla" nebo „indigovým dítětem", tedy někým, kdo cítí potřebu vylepšovat svět po duchovní stránce. Služebníci světla a jejich mladší kolegové, indigové děti, velmi často cítí, že jsou odlišní nebo že nikam nepatří. Tento pocit se ještě znásobí, když se lidé jejich duchovním zájmům a talentům posmívají. Pokud se vám v dětství posmívali, můžete mít neléčená emocionální zranění způsobená různými druhy výsměchu. Požádejte o radu své anděly a jestliže vám doporučí, abyste vyhledali odbornou pomoc, řiďte se jejich pokyny.

6. STRACH Z PŘEHODNOCENÍ VAŠEHO DOSAVADNÍHO ŽIVOTA

Obava: Obáváte se, že pokud na svém životě objevíte něco nepříjemného, nebudete připraveni to změnit - raději tedy zvolíte sebezapření.

Skutečnost: Díky jasnovidění si možná lépe uvědomíte, v kterých oblastech vašeho života to skřípe. Pravdou je, že ve chvíli, kdy hodnotíte svůj život, může se vaše nespokojenost dočasně prohloubit; každopádně ale inventura vašich vztahů, kariéry, zdraví nebo jakékoli jiné oblasti života ještě neznamená, že se musíte otočit o stoosmdesát stupňů a všechno totálně změnit. Nespokojenost je silná motivace, abyste začali věci zlepšovat. Donutí vás k tomu, že začnete běhat, jíst zdravější stravu, odhodláte se k návštěvě manželského poradce nebo jinak ozdravíte váš život.

7. STRACH Z POHLEDU DO BUDOUCNOSTI

Obava: Bojíte se, že uvidíte děsivé planetární nebo společenské změny.

Skutečnost: Pokud tyto události „uvidíte" a budete si zcela jisti, že nejsou pouhým výplodem vašeho ega, pomohou vám získat jasnější představu o vašem zdejším poslání. Budete přesně informováni, jak konkrétně můžete planetě pomoci, aby se těmto změnám mohla vyhnout nebo se s nimi alespoň vyrovnat. Můžete být například vyzváni, abyste se modlili za mír, vysílali léčivou energii nebo světlo na různá místa, učili jiné služebníky světla nebo léčili ty, kteří byli těmito změnami poznamenáni. I když vám daný úkol může připadat těžký a beznadějný, pamatujte si, že jste jej přijali už před svou inkarnací a že pokud by si Bůh a andělé nebyli jistí, že toto významné poslání dokážete naplnit, nikdy by vám je nesvěřili. Budou vám v něm celou dobu maximálně pomáhat - pokud si o pomoc řeknete a budete ji ochotni přijmout.

 

8. STRACH Z PŘÍLIŠNÉ ZODPOVĚDNOSTI

Obava: Co když uvidíte nějakou negativní situaci a nebudete si jisti, zda máte zasáhnout?

Skutečnost: Pokud se nejedná o velmi zvláštní poslání, mají se pozemští andělé za určitou situaci jen modlit. Jestliže máte zasáhnout nebo někoho varovat, dosta­nete k tomu velmi jasné instrukce.

 

9. STRACH Z NESCHOPNOSTI

Obava: Bojíte se, že podvádíte, protože si nepřipadáte dostatečně duchovní nebo kvalifikovaní k pomoci druhým; pochybujete, zda opravdu máte nějaké andělské průvodce, a jestliže ano, nejste si jisti, zda s nimi budete schopni navázat kontakt.

Skutečnost: Každý z nás se čas od času cítí jako podvodník. Psychologové tento strach dokonce pojmenovali jako „syndrom podvodníka". Výzkum ukazuje, že nejvíce ohroženi jsou ti nejschopnější a nejúspěšnější lidé. Neznamená to, že jste opravdu podvodník; jen porovnáváte své vnitřní pocity (úzkost z nové situace) s tím, jak na vás působí ostatní (zdánlivě klidní, vyrovnaní a soustředění). Ego, neboli naše nižší já, v nás tyto obavy vzbuzuje, aby nás odvedlo od vědomí toho, kým jsme a jaké tu máme poslání.

 

Bloky jasnovidění z minulých životů

  Někdy je schopnost jasnovidění zablokována hluboko v minulosti. I lidé, kteří nevěří v reinkarnaci, jistě souhlasí s tím, že náš současný svět ovlivňují významné historické události. Jedna z takovýchto událostí je, jak už jsem dříve zmínila, španělská inkvizice, během které byly upáleny, pověšeny, mučeny a oloupeny tisíce lidí, jejichž víra a duchovní praktiky se lišily od náboženství dobyvatelů. Tehdejší bolest se ozývá dodnes, jako dávná ozvěna, volající: „Podřiď se uznávanému náboženství nebo se připrav na důsledky." Výsledkem je strach a útěk k ezoterismu, který vede k utajení vašich jasnozřivých schopností i duchovního přesvědčení.

Znaky dle kterých poznáte, že vašemu jasnovidění stojí v cestě blok z minulého života:

- Myslíte si, že nejste vizuálně orientováni - představivost tedy není vaší silnou stránkou, zřídkakdy si pamatujete své sny a příliš vám nezáleží na tom, jak lidé nebo věci vypadají.

- Pokud jste měli nějaká vidění, bylo jich jen pár.

- Cítíte se napjatí nebo vyděšení pokaždé, když pomyslíte na odblokování svého jasnovidění.

- Pomyšlení na to, že byste snad mohli být duchovně založení, vás podivně znepokojuje- jakoby vám to mělo způsobit problémy nebo přivodit trest od nějakého člověka nebo dokonce od Boha.

- Když pomyslíte na lidi, kteří byli upáleni nebo pověšeni, dostavuje se u vás silná tělesná reakce v podobě mrazení, chvění, změny v dýchání nebo napětí.

Následující znaky ukazují, že vám v jasnovidění brání zážitky z dětství:

- Jako děti jste vídali anděly, třpytivá světla nebo zemřelé lidi.

- Vaše vidění se s věkem vytrácela.

- Jste velmi citlivý člověk.

- V dětství nebo během dospívání vás označovali za „blázna", „čaroděje" nebo „podivína".

- Bojíte se, co by si o vás pomyslela rodina, kdybyste se jim svěřili s vašimi duchovními dary.

- Máte strach, že když se duchovně otevřete, uděláte ve svém životě změny, které zklamou nebo poškodí vaši rodinu.

    Nejefektivněji lze tyto bloky odstranit regresní terapií. Vaše nevědomá mysl vás nebude děsit nezvládnutelnými vzpomínkami, takže se prosím nebojte, že by vám regrese mohla ublížit.

 

Přílišná snaha

     Tou úplně nejběžnější překážkou jasnovidění je přílišná snaha prohlédnout. Když příliš tlačíme na pilu nebo se přepínáme, dojde k zablokování. Je to proto, že jakékoli napětí pramení ze strachu, jehož původcem je ego. Ego je stoprocentně neduchovní.

     Příliš se snažíme, když někde hluboko uvnitř cítíme strach, že něčeho nebudeme schopni dosáhnout - proto raději používáme sílu. Skrytá negativita může zrušit hodiny strávené pozitivními afirmacemi a manifestacemi. Strach se pak stává negativní modlitbou která k nám, naneštěstí, přitahuje přesně to, čeho se nejvíce bojíme.

Zpracováno dle: Poslové světla- D. Virtue Ph.D

copyright © 2010 Iva Radulayová

Článek je možno šířit či kopírovat k nekomerčním účelům, a to v nezměněné podobě a s uvedením autora.